• תכשיטי מילר - מותג ישראלי כחול-לבן 💙🤍
  • משלוח חינם עד הבית ברכישה מעל 1,000 ש"ח

יהלומים במילר

4 The C'S

ארבעת ה C הוא מונח שמשתמשים בו באופן בינלאומי להכיר ב 4 איכויות מרכזיות שעל פיהן מדורג היהלום וקובעות את מידת נדירותו, ועם זאת את ערכו הכספי COLOR, CLARITY, ,CUT CARAT,. בכדי להיות בעלי היכרות בסיסית לשפה בה נעשית ההתקשרות כשמדובר ביהלומים מומלץ להבין את הבסיס הרעיוני של כל C.

COLOR – צבע

ערך היהלום על פי צבע נאמד על פי כמה שפחות צבע שניתן יהיה לראות (למעט יהלומים צבעוניים שלא נמדדים בסקאלה זו). באיכותו הנדירה ביותר יהלום ישאף לשקיפות, ללא צבע, כאשר זה מאפשר לקרני האור לחדור ליהלום ולשקף חזרה את צבעוניות הקרן ללא הפרעה של גוון אחר. גוון היהלום בבסיסו נע בין חוסר צבע באות D ,לגוונים של צבע צהוב עד האות Z. קיימים גם יהלומים בגוונים נוספים (חום, אפרפר, כחלחל..) איכות צבע היהלומים שאפשר למצוא בתכשיטי מילר היא במדרג הגבוה ביותר.

CLARITY – ניקיון

מכיוון שיהלומים נוצרים בטבע בתהליך שלוקח מיליוני שנים תחת לחץ וחום, במהלך ההתגבשות ביהלום נוצרים תכלילים, כמותם ומיקומם בתוך היהלום הם שקובעים את דירוג מידת ניקיון היהלום ועם זאת את רמת נדירותו. יהלום נקי לגמרי נקרא FLAWLESS – "ללא רבב". המתעד המיומן ידע להבחין בין ההגדרות השונות לניקיון האבן לפי ויזואליות לעין בלתי מזוינת ולבין מה שמובחן בהגדלה פי 10

היהלום נקי מכל פגם או תכליל פנימי – Flawless –Internally Flawless


תכלילים פנימיים שקשה מאוד מאוד להבחין בהם בהגדלה פי 10 בעין של מתעד מנוסה – Included Very Very Slightly


תכלילים פנימיים שקשה להבחין בהם בהגדלה פי 10 בעין של מתעד מנוסה – Very Slightly Included


תכלילים שקל להבחין בהם בהגדלה של פי 10 בעין של מתעד מנוסה –

Slightly Included


תכלילים או פגמים שקל מאוד להבחין בהם בהגדלה פי 10 בעין של מתעד מנוסה ובדרך כלל נראים גם בעין – Included

 

CUT – חיתוך

בקטגוריה זו ישנם כמה אלמנטים שיוצרים את מהות החיתוך של יהלום : פרופורציות וגימור של היהלום וצורתו.

חשיבותן של הפרופורציות נובעת מכך שליהלום אין צבע. יופיו מתבטא במשחקי האור שבו. אנו מעוניינים לתכנן את האבן כך שהאור הנכנס אליה "ישחק" באבן כמה שיותר ויחזור כלפי מעלה (הכיוון ממנו אנו מסתכלים על האבן). פרופורציה נכונה וליטוש נכון ימנעו בריחה של אור מחלקו התחתון של היהלום (pavilion).

היהלום בצורתו העגולה הוא החיתוך הקלאסי והמוכר ביותר, בחיתוכו ישנם 58 פאסטות. האבולוציה בחיתוכו של היהלום העגול מביאה את הפוטנציאל בנגיעה האנושית למקסימום ברקמהאבן היקרה.

CARAT – קראט

בשונה מהמינוח של קראט כשמדובר בזהב, ביהלומים ואבני חן הקראט מתאר מידת משקל

1 קראט = 0.2 גרם

ישנה אפשרות למינוח לפי נקודות, כאשר כל קראט 1 = ל100 נקודות. לכן כשמדובר על חצי קראט 0.5 = 50 נקודות. מכיוון שמחיר היהלום מחושב על פי מחיר לקראט יש חשיבות רבה למשקל.

(התמונה לא מהווה את גודלה של האבן אלא להמחשה בלבד )

 

תעודה גמולוגית

כאשר קונים תכשיט עם יהלום בגודל של חצי קראט ומעלה, חשוב לקבל עם הקניה תעודה גמולוגית המאשרת את איכותו של היהלום. בתעודה מפורטים כל הנתונים שנאספו בכדי לבנות את מידת נדירותו של היהלום. התעודה הגמולוגית בנוסף לקנייה נטולת דאגות, לרווחת בעלי היהלום, מהווה מסמך המשמש לצורכי ביטוח התכשיט. ישנן כמה חברות מהמובילות בעולם שמספקות את ההערכה הגמולוגית לידי תעודה. במילר, כל יהלום מגודל חצי קראט ומעלה מגיע בצירוף תעודה גמולוגית.